in

En İyi 20 Bantu Düğümlü Saç Stili

Bantu düğümleri koruyucu bir saç modelidir. Mini bükülmüş çörekler şeklinde görünüyorlar. Bantu düğümleri bizlere Cenup Afrika’dan geliyor. Oradan gelen saç modelleri hakkaten mükemmel. Bu Afrikalı bayanlar saçlarını iyi mi şekillendireceklerini hakkaten oldukça iyi biliyorlar! Bir rulo etrafına sarılmış bükülmüş (yada örgülü) bir saça, Bantu düğümü adı verilir. Bantu düğümleri ek olarak saçı sarmak yada kıvırmak için de kullanılır. Saçın dağılımı Bantu düğümü tarzında mühim bir rol oynar.

Bantu düğümleri için prosedür

  • Saçlarınızın yıkandığından ve kondisyonlandığından güvenilir olun. Saçını sökmeyi unutma.
  • En iyi neticeleri elde etmek için saçınızın nemli olduğundan ve ıslak yada kuru olmadığından güvenilir olun.
  • Saçı keserek bölümler oluşturun.
  • İlk kısmı alın ve üstüne yağ, krema, krema yada jel sürün. Saçlarınız için kuvvetli kremler, yağlar yada yağ kullanmayın; aksi halde saç kırılmasına niçin olabilir.
  • Bu bölümdeki tüm saçları bükün yada örün. Gerektiği şeklinde uzantıları yada renkli şeritler ekleyebilirsiniz.
  • Bir topuz oluşturmak için saçı sıkıca bükerek çevirin. Aynı anda hem dönerek hem de sarabilirsiniz; Neyin rahat ettiğine bağlı.
  • Saçı sonuna kadar sarın. Ucu çörek içine yerleştirin ve bir pim ile sabitleyin. Bantu düğümleriniz sıkıysa saçınız iğne olmadan yerinde kalabilir.
  • Bantu düğümlerini ipek yada saten bir atkı ile sarın. Ertesi gün, bantu düğümlerini çıkardığınızda, saçınız muhteşem bukleler halindedir. Bu saç modeli bir Bantu düğümü olarak adlandırılır.

1. Örgülü üçgen Bantu knot

Instagram

Örgülü Bantu düğümü ve üçgen bölücüler çarpıcı bir saç modeli yaratır. Saçınızı üçgen bölümlere ayırın. Ufak saç parçalarını alın ve iki dikiş örün, arkasından örgüyü iki örgüye ayırın. Bunu saçın değişik yerlerine rastgele yapın. Saçın geri kalanını Bantu düğümlerine çevirin ve örgüler etrafına sarın. Efekt için aksesuarlar!

2. Düzmece Tri Bantu Düğüm Mohawk

Instagram

Bu saç modeli, kenarlarında bebek saçları olan üç parçalı güzel bir Faux Bantu Düğüm Mohawk’tır. Kırmızı renk bu saç stilini alev ateş gösteriyor. Bu saç stilini saç uzatma yardımı ile elde edebilirsiniz. Uzantıları naturel saçınızın etrafına sarın ve giderken bükün. Bantu düğümlerinden üç sütun (saç çizgisinden boyuna) olun.

3. Bükümler ve örgüler

Instagram

Bu çarpıcı Bantu Knot saç stilini oluşturmak için katlanmış ve örgüler birleştirin. Ağ yukarıdan aşağıya doğru gider ve renk ona bir miktar pizzaz verir. Saçınızı, fare kuyruğu tarağıyla kare bölümlere ayırın. Kare bir bölümde, besleme liken tüplerini örün, böylece tüm likenler karenin merkezine bakar. Saçlarınızı başlangıçta örmeyin. Bantu düğümü yapmak için saçınızı bükün ve etrafınıza sarın. Sonunda, Bantu düğümüne birazcık saç örün.

4. Temel Bantu düğümleri

Instagram

Bu temel Bantu düğümü saç modeli mükemmel görünüyor. Ufak bir miktar saç alın ve döndürün. Aynısını üç yada dört daha minik bölümle tekrarlayın ve bu dönüşleri bir Bantu düğümü halinde birleştirin. Bu görünümü öykünmek etmek için tüm saçlarla aynı şeyi tekrarlayın.

5. Örgülü Bantu knot

Instagram

Örgülü ve aksesuar Bantu düğümleri mükemmel görünüyor! Saçınızı üçgen kısımlara bölün ve saçın her bir kısmını örün. Her bir ağı bir Bantu düğümüne sarın. Bu bantu düğümlerini boncuklar ve takılar üstünde bir klipsle süsleyebilirsiniz.

6. Bantu düğüm tekerleği

Instagram

Boncuk tüplerinin ve örgülü Bantu düğümlerinin bu tekerleği oldukça yırtıcı görünüyor! Saçınızı üçgen bölümlere ayırın ve her bölümün kenarlarından birazcık saç alın. Bu yan parçalar on örgüyü oluşturur (yanlarda iki, direksiyonda altı). Kalan parçaları örün ve Bantu düğümlerini altı tekerlekli at kuyruklarına bağlayarak düğümleyin.

7. Önde Bantu düğümü

Instagram

Ön taraftaki Bantu düğümleri rahat ve gevşemiş görünüyor. Ön saçınızı üç bölüme ayırın, böylece orta bölüm bir üçgen oluşturur. Bir tek orta alanda saçları bir Bantu düğümüne çevirirsiniz. Yan panellerde daha minik bantu düğümleri yapın, bunlardan kaç tane var.

8. Ufak Bantu knot

Instagram

Oldukça renkli minik Bantu düğümleri oldukça havalı görünür. Updo’nun yarısı sersemletecek! Bir merkez ayrılığı yapın. Molanın yakınında, bükülmüş Bantu düğümleriyle biten iki açısal Hollanda örgüsünü ördünüz. Orta bölümde kalan saçlarla, görünümü tamamlamak için birkaç minik bantu düğümü çevirin.

9. Yüksek Bantu knot

Instagram

Yüksek Bantu düğümleri görkemli görünüyor. Ve Bantu düğümlerinin ne kadar mükemmel örgülerle birbirine uyduğunu biliyoruz. Size bu rastgele pigtail ve büküm kombinasyonunun iyi mi bir araya geldiğini anlatayım. Düşen örgüler yapmak için her iki tarafta bir santim saç alırken başınızın çevresinde rastgele ayrılıklar yapın. Saçın kalan kısmını çevirerek bazı lekeleri özgür bırakın. Geri kalanını liken: Karışık bükümlü budaklar oluşturmak için tüm bükümlü ve örgülü parçaları birbirine sarın.

10. Ufak örgülü Bantu knot

Instagram

Ufak Bantu düğümleri mükemmel görünüyor! Örgü mısır tarlaları yalnız yarı yolda. Bir Bantu düğümü içine üç ya da dört mısır unu ilave ederek ağın kalan kısmını döndürün. Öteki tüm saç parçaları için bunu tekrarlayın.

11. Yan Bantu Düğümü

Instagram

Bu yan bantu düğümleri epik! Başınızın bir tarafına üçgen bir bölücü yapın. Bu kısmı üç alt üçgene bölün. Yanlarda üç Bantu düğümü oluşturmak için saçları her bölüme bükün ve sarın. Saçınızın geri kalanını kabartın ve dünyayı kazanmaya hazırsınız.

12. Mini Düz Bantu düğümü

Instagram

Mini düz Bantu düğümleri yalnız çarpıcı. Tüm saçları orta boyuna bir bölümde iki kısma bölün. Saçınızı bu bölümlerin her birinde dört bölüme bölün. Her kısmı bir Bantu düğümüne çevirin.

13. Mikro Bantu düğümü

Instagram

Micro Bantu düğümü başın her tarafına mükemmel görünüyor. Saçınızı minik elmas bölücülere kati, bükün ve minik bantu düğümlerine sarın. Ek olarak saçınızı Bantu düğümlerinde de örebilirsiniz. Bu düğümleri çıkardıktan sonrasında muhteşem bukleleri izah edebilirsiniz.

14. Döner ve büyük Bantu düğümleri

Instagram

Bükülmüş ve iki büyük Bantu düğümü görkemli görünüyor. Saçlarınızı alternatif üçgenlere ayırın. Uzatma eklerken saçın her bölümünü bükün. Uçları sızdırmaz hale getirmek için sıcak suya daldırın. Üst yarı dönüşleri iki büyük bantu düğümüne sarın.

15. Halo örgüler ve Bantu düğümleri

Instagram

Cornrows, Halo örgüler ve Bantu muhteşem bir kombinasyondur. Saçınızı başınızın merkezine kadar demleyin. Mısır tarlaları merkezden birkaç santim sonrasında, iki ya da üç ya da üç kez üç kez birleştirin ve örün. Örgüleri kati, böylece en mühim örgü atlanır, ötekiler ortada üç Bantu düğümüne sarılmış olur. Şimdi büyük ağı, bir halo oluşturmak için üç Bantu düğümü etrafına sarın.

16. Spiral örgülü Bantu knot

Instagram

Bantu düğümlerinde biten spiral şeklinde örgüler mükemmel görünüyor. Ufak kıl bölümlerini spiralleyin ve bu tarz şeyleri sıyırın. Cornu’ları kendi etraflarına sararak Bantu düğümleri oluşturun.

17. Karışık Bantu knot

Instagram

Dikdörtgen bölümlerdeki minik ve uzun Bantu düğümleri göz kamaştırıyor! Bu saç modeli kesinlikle mükemmel!

18. Dört Bantu Düğümlü Mohawk

Instagram

Bu Bantu Düğüm Mohawk ile sersemlet. Bu fena saç şeklini öykünmek etmek için saçınızı dört bölüme ayırın. Uzatma eklerken Bantu düğümlerindeki her kısmı çevirin ve sarın.

19. Örgülü uçlu Bantu düğümü

Instagram

Sonunda, Bantu düğümlerine dönüştürülmesi ihtiyaç duyulan kalan örgüler mükemmel. Saçınızı üçgen bölümlere ayırın. Her bir parçayı örün ve Bantu düğümü yapmak için etrafını sarın. Stili tamamlamak için her iki tarafta asılı bir örgü bırakın.

20. Ters örgülü Bantu knot

Instagram

Saçınızın ön yarısını alın ve iki Bantu düğümü yapın. Ondan sonra iki örgüyü yukarıdan aşağıya doğru örün ve Uçları Bantu düğümlerinin etrafına çevirin. Oldukça şık, değil mi?

Eski Afrika geleneklerinin hala torunları tarafınca takip edildiğini görmek hakkaten etkisi altına alan. Bantu düğümleri hakkında birçok sual vardı. Size birazcık netlik sağlamak için aşağıdaki cevapları verdim.

Okuyucu soruları için uzman cevapları

Bantu düğümlerini ne kadar süre saklıyorsunuz?

Bantu düğümleri ideal olarak bigün bir gece bekletilir.

Bantu düğümleri için hangi ürünler uygundur?

Bir krem, jel, köpük, yağ yada kenar denetim kremi kullanın Saçınızı kenarlardan düzleştirin. Bu ürünleri aşırı kullanmamaya dikkat edin. Saçının ıslak olmasını istemiyorsun. Saçlarınız için sertleştireceği için ağır yağlar, zehirler yada yağ kullanmayın.

Bantu düğümleri saça zarar verebilir mi?

Bir Bantu düğümü sararken saçlarınızı oldukça sıkı bükmek saç kırılmasına niçin olabilir.

Her gün Bantu düğümlerini bağlamak yanlış mıdır?

Bantu düğümlerinin günlük bağlanması saç kırılmasına niçin olabilir.

Bantu düğümlerini naturel saçlarla yapabilir miyim?

Evet! Bantu düğümleri ek olarak naturel yada düz saçlar üstünde yapılır. Saçınızın kuru olmadığından güvenilir olun, şu sebeple Bantu düğümlerini çıkardıktan sonrasında saçlarınız kıvırcık saçlara bakılırsa kıvrımlı görünecektir.

Hala naturel olarak kıvrılmayan saçlar için Bantu düğümü yapabilir miyim?

Evet! Bantu düğümleri saçları kıvırcık yada dalgalı yapmak için kullanılır.

Bantu düğümleri saçınız için bir şey mi yapıyor yoksa yalnız bir yoldam mi?

Bantu düğümleri yalnız bakmak için mükemmel değil bununla beraber koruyucu bir saç modelidir. Bantu düğümleri saçları kıvırmak yada kıvırmak için de kullanılır.

Bantu kılı nedir?

Bantu kılı yada Bantu düğümü, gece süresince bir Bantu düğümü bıraktıktan sonrasında saçınızın görünüşüdür.

Bantu düğümlerini ıslak saçla deneyebilir miyim?

Bantu düğümlerini ıslak saçla bağlamak saç kırılmasına niçin olabilir. Bantu düğümü bağlarken saçınızın nemli olduğundan güvenilir olun.

Saçın geçişi ne olacak?

Saçınızın kıvırcık olmasını istiyorsanız, Bantu düğümleri ısı bukleleri yada dalgalı saçları kullanmadıkları için mükemmeldir.

Bantu düğümü sararken saçlarımı lastik bantla bağlamak güvenli midir?

Saçınızı lastik bir bantla bağlamak saç kırılmasına niçin olabilir. Saçınızı bir iğne ile sabitlemeniz daha iyi olur.

Instagram

Artık Bantu Düğümleri hakkında bilmenizde fayda olan her şeyi biliyorsunuz ki. Düz saçlar, geçici saçlar, beyaz saçlar, boyalı saçlar, uzun saçlar yada kısa saçlarınız olsun, Bantu düğümleri spor için muhteşem bir saç şeklidir. Peki ne bekliyorsun? Bantu düğümlerini sallayın ve göz kamaştırın!

Yazar : Poyraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2021’de Anneler için 5 kolay saç modeli

Kısa ve Orta Saç Sevenler İçin 20 Popüler Saç Modeli